Obstawianie wyników wydarzeń sportowych to według badań jedne z najbardziej relaksujących zajęć. Jeżeli chciałbyś poszerzyć swój budżet w łatwy i szybki sposób to zakłady sportowe są najlepszą opcją. W tym krótkim poradniku przedstawię Ci czym są zakłady bukmacherskie, jak obstawiać wydarzenia sportowe, dokonywać wpłat/wypłat i gdzie można to wszystko robić.

Zakłady bukmacherskie w Polsce – krótki poradnik dla początkujących graczy

Zakłady bukmacherskie – co to takiego?

To po prostu rodzaj zakładów wzajemnych, w których trzeba przewidzieć wynik wydarzenia sportowego. Zakłady te przyjmowane są przez przedsiębiorstwo bukmacherskie lub osobę zwaną bukmacherem.

Gdzie możemy obstawiać?

Obstawiać możemy w punkcie stacjonarnym danego bukmachera, przez aplikację mobilną lub za pośrednictwem serwisu internetowego.

Jak to zrobić?

  1. Pierwszym i najważniejszym warunkiem jaki musimy spełnić, żeby móc zawierać zakłady sportowe jest posiadanie dowodu tożsamości. Obstawianie przez osoby nieletnie jest zabronione prawnie.
  2. Druga rzecz to posiadanie własnego rachunku bankowego. Oczywiście nie jest to wymagane, ale jeżeli chcemy wypłacać i wpłacać środki pieniężne warto zadbać o indywidualne konto bankowe. Wtedy nikt nie będzie miał dostępu do naszych transakcji.
  3. Kolejny krok to założenie konta. Można to zrobić na dwa sposoby: odwiedzić stacjonarny punkt bukmacherski, wypełnić formularz, okazać dowód tożsamości i dokonać pierwszego zakładu lub wejść na oficjalną stronę internetową bukmachera i wypełniając odpowiedni formularz założyć konto. Minusem tej operacji jest to, że w celu potwierdzenia tożsamości wymagane jest przesłanie skanu dowodu osobistego, zarówno awersu jak i rewersu. Po weryfikacji i otrzymaniu maila aktywacyjnego możemy cieszyć się grą.

Którego bukmachera wybrać?

Na obecną chwilę na polskim rynku działa od kilku do kilkunastu legalnych bukmacherów. Każdego z nich oprócz indywidualnej oferty sportowej, wysokości kursów i szaty graficznej wyróżnia zarówno aplikacja mobilna jak i nowoczesna strona internetowa.

Jeżeli decydujemy się na konkretnego bukmachera warto zapoznać się z siecią punktów stacjonarnych tego przedsiębiorstwa w najbliższej okolicy. Aby w łatwy sposób móc dojechać w przypadku np.wykonywanych prac serwisowych przy aplikacji mobilnej lub stronie internetowej.

Zakłady sportowe a odpowiedzialna gra?

Postaram się wytłumaczyć czym jest powyższa odpowiedzialna gra. Jest to ustalenie pewnego limitu np. miesięcznego jaki możemy przeznaczyć na zakłady sportowe. Każda aplikacja mobilna posiada funkcję „odpowiedzialnej gry” czyli ustalonego przez nas limitu pieniężnego, którego nie da się przekroczyć. To bardzo dobre rozwiązanie, które hamuje rozwój uzależnienia. Nie możemy zapomnieć o tym, że zakłady bukmacherskie to rodzaj gry hazardowej. Hazard to bardzo poważna choroba, więc warto po założeniu i aktywacji konta zajrzeć do zakładki „odpowiedzialna gra” i ustalić miesięczny lub tygodniowy limit, który będzie ograniczał nasze poczynania w tej sferze rozrywki.

Polecam zapoznanie się i śledzenie ofert promocyjnych poszczególnych bukmacherów dostępnych na stronach internetowych.

Poniżej znajduje się lista najlepiej ocenianych legalnych bukmacherów:

  • FORTUNA
  • Betclic
  • Totolotek
  • LVBet

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułZakłady specjalne – czyli wpływamy na kontrowersyjne wody
Następny artykułObstawianie piłki nożnej – poradnik dla początkujących
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.