Texas Hold’em Poker to jedna z najciekawszych odmian pokera. Nie da się ukryć, iż jest to obecnie najpopularniejszy rodzaj pokera na świecie. Ale jak w niego grać? Jak być lepszym od innych? Tego dowiecie się już za moment w naszym poradniku!

Texas Hold’em – jak grać?
Texas Hold’em – jak grać?

Zacznijmy od podstaw

Jeden z graczy jest rozdającym i po każdym rozdaniu ta pozycja przesuwa się o jedno miejsce w lewo. Zanim jeszcze zostaną rozdane jakiekolwiek karty, gracze po lewej stronie muszą wnieść zakłady w ciemno, czyli tzw. małą ciemną (small blind) i dużą ciemną (big blind). W ten sposób nawet jeśli pozostali gracze spasują, to w puli są pieniądze do wygrania. Wszyscy gracze mają następujące opcje w trakcie tego stadium gry :

– pas (fold)

– sprawdzenie (call)

– podbicie (raise)

– czekania (check – tylko jeżeli wcześniej nikt do puli nie wniósł swojego zakładu)

W texas hold’em poker mamy 4 stadium licytacji:

– pre-flop, czyli po rozdaniu każdemu dwóch zakrytych kart

-flop

-turn

-river.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Zasady licytacji są banalne. Pierwszy gracz na lewo po rozdającym rozpoczyna licytację. Może on spasować (fold) bez wnoszenia stawki, wyrównać (call), podbić stawkę (raise) lub czekać (check), ale tylko jeśli wcześniej nikt nie podbijał. Wyjątkiem od reguły kolejności licytacji jest faza pre-flop, kiedy akcję jako pierwszy rozpoczyna pierwszy gracz po big blindzie, a kończy gracz znajdujący się na dużej ciemnej. Jednakże pamiętajmy o tym, że poker ma o wiele większą złożoność, jedną z umiejętności które warto na przykład posiadać, jest umiejętność czytania kart przeciwników w pokerze – ale o tym innym razem.

Kolejne ,,fazy” gry w texas poker hold’em wyglądają następująco :

– Flop – Na środek stołu zostają wyłożone trzy wspólne karty. Rozpoczyna się pierwsza faza licytacji.

-Turn –  Po wyrównaniu wszystkich zakładów przez graczy, czwarta wspólna karta zostaje wyłożona na stół. Następuje etap obstawiania.

-River – Gdy gracze wyrównają wszystkie zakłady z poprzedniej rundy, ostatnia karta zostaje wyłożona i odkryta na stół. Rozpoczyna się ostatnia runda licytacji. Po zakończeniu obstawiania, gracze którzy pozostali w grze porównują swoje układy kart, naturalnie ta osoba która ma najlepszy zestaw kart wygrywa.

Bonus od STS: Ten legalny bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe gry tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszesz kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.

Granie w texas poker hold’em online

Naturalnie gra w pokera tej odmiany jest najłatwiejsza do opanowania na żywo, z żywym przeciwnikiem, jednakże aby osiągnąć już naprawdę niezłe wyniki w tej ,,dyscyplinie” musimy udać się do internetu, gdzie ta odmiana jest praktycznie dominująca w takich miejscach jak kasyno online. Niestety, ale z racji tego iż przepisy w naszym kraju są bardzo restrykcyjne, jedyną opcją dla graczy pokera z Polski, jest Betgames STS, które samo w sobie nie jest graniem w pokera, a jedynie obstawianiem kart które wydają nam się zwycięskie, podczas rozgrywki na żywo. Naturalnie nie jest to typowe granie w pokera, ale wciąż jest to dobra okazja do nauki oraz do zabawy.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułMobilna aplikacja STS – najlepsza na rynku?
Następny artykułJak powinniśmy zachowywać się przy stole pokerowym? – poradnik
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.