Bukmacherka jest tematem dość nietypowym. Polacy bardzo nieufnie podchodzą do tematyki hazardu – dlatego też tak naprawdę nasz naród niewiele wie, a jak już coś wie – to ma bardzo negatywną opinię o zakładach bukmacherskich. No ale my nie będziemy się dzisiaj o ten temat rozbijać – dzisiaj opowiemy wam kilka ciekawostek na temat zakładów bukmacherskich!

Porady i ciekawostki o zakładach bukmacherskich

Co wpływa na to – ile możemy wygrać u bukmachera?

Pierwszą rzeczą – od której zależy nasza wygrana jest oczywiście odgórny limitu na wygraną – wysokość naszej wygranej może wynieść nawet od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najwyższe wygrane w Polsce występowały na tak zwanych ,,akumulatorach”. Zakłady akumulowane popularne są ze względu na potencjalny wysoki kurs ogólny. Szansa na pomyślną wygraną z takiego kuponu jest bardzo mała.  Wysokość ogólnej wygranej jest jednak uzależniona od wielu zmiennych. Mając zamiar wygrywać spore pieniądze u bukmachera, warto wziąć pod uwagę po pierwsze przewagę bukmachera, po drugie obrót (liczbę wszystkich zakładów), po trzecie wysokość stawki.

Zakłady akumulowane – co to jest?

Zakład akumulowany, czyli potocznie zwany ,,akumulator” jest jednym z najbardziej dochodowych rodzajów zakładów bukmacherskich, ale również jednym z najbardziej ,,niebezpiecznych” Są złożone z min. 2 a maks. 12 zakładów. Wszystkie kupony z wszystkich typów są przez siebie mnożone (akumulowane) co pozwala w przypadku sukcesu wygrać ogromną sumę pieniędzy przy niewielkiej stawce postawionej przez nas. Jednakże ryzyko tego zakładu polega na tym, że jeśli chociaż jeden z naszych typów nie będzie obstawiony prawidłowo, to  wtedy cały nasz kupon – po prostu wyląduje w koszu, dlatego też ten rodzaj zakładów – nie jest zbyt popularny.

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Hazard – to też zakłady bukmacherskie

Kim jest hazardzista?

,, Jest to osoba, która decyduje uczestniczyć się w grze z elementami losowości (występującymi w mniejszym lub większym stopniu), ryzykując pieniądze lub inne dobra w celu uzyskania wypłaty w formie pieniędzy, prestiżu, czy po prostu zadowolenia. ‘’

 Uzależniony od zakładów bukmacherskich nie patrzy na skutki swojego działania. Nałogowi hazardziści próbują sobie wmówić, że potrafią trafnie przewidzieć wyniki nadchodzących wydarzeń, z tego powodu obstawiają coraz większe sumy pieniędzy.

Jak wyjaśniała Bernadeta Lelonek-Kuleta, terapeutka z Ośrodka Leczenia Uzależnień w Lublinie dla portalu uzależnienie.com.pl:

„Hazardzista myśli tak: »Nie wygrałem raz i drugi, to jestem coraz bliżej wygranej, bo hazardem rządzi Fortuna, która w końcu wynagrodzi moje straty i wreszcie mi się uda«. Te osoby wierzą, że się odegrają, że znajdą na to sposób. W Kanadzie przeprowadzano ciekawe badanie na studentach. Tak zwani zdrowi gracze po kilku przegranych przestawali obstawiać, obniżali stawki, mówili sobie: »Dobra, pobawiłem się, ale to nie dla mnie, straciłem pieniądze. Nie da się tu nic przewidzieć, wychodzę«. Natomiast ci uzależnieni byli coraz bardziej zmotywowani do tego, by grać dalej.”Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułObstawianie piłki nożnej – poradnik dla początkujących
Następny artykułJakie są najlepsze sposoby na ogranie bukmachera?
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.