Bycie początkującym jest często trochę straszne, z nutką ciekawości oraz entuzjazmu. Podchodzimy do tematu z własnym, oryginalnym ,,ja” – ale niestety nie zawsze jednak to sprawia, że nam się coś przez to udaje. Nierzadko musimy przez to sięgać po poradniki – takie jak na przykład ten, aby nauczyć się typowania.

Obstawianie piłki nożnej – poradnik dla początkujących

Co musimy wiedzieć, aby zacząć obstawiać piłkę nożną?

Przede wszystkim, warto znać rodzaje zakładów bukmacherskich (opowiemy o nich nieco później) oprócz tego, rzeczą która by nam sporo pomogła przy obstawianiu na pewno wiedza na temat piłki nożnej (ale raczej skoro czytacie już ten poradnik, to jakąś wiedzę na ten temat posiadacie, czyż nie?).

Jaki styl obstawiania warto obrać?

Styl obstawiania zależą wyłącznie od poszczególnego typera. Jedni obstawiają seriami, inni kilka typów na raz w różnej kategorii, a jeszcze inni, nawet kilka sportów na raz (co nie jest zbyt mądrym pomysłem, kiedy ktoś nie ma doświadczenia). Przy rozpoczęciu naszej przygody z bukmacherką najlepiej mieć własny plan, oraz obstawiać tylko jeden sport (w tym wypadku akurat piłkę nożną). Dobrym sposobem na zaczęcie obstawiania jest planowanie ,,na przód” – czyli po prostu zaplanowanie obstawienia minimum dwóch typów bukmacherskich na przyszłość. Taka taktyka pozwoli nam na zdobycie doświadczenia, ale jednocześnie musimy pamiętać o tym, aby nie obstawiać zbyt ,,wielkich pieniędzy” z racji tego że dopiero co startujemy, nasze szanse na wygraną są całkiem niskie, dlatego też nie ma sensu oddawać naszych pieniędzy bukmacherowi.

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Rodzaje zakładów bukmacherskich – w pigułce

Bez znajomości rodzajów zakładów bukmacherskich nie możemy nawet myśleć o obstawianiu piłki nożnej. Znajomość przynajmniej dwóch (podanych poniżej) rodzajów zakładów to absolutne minimum, jeśli chcemy cokolwiek wygrać u bukmachera. Jeśli chodzi zaś o piłkę nożną, to najpopularniejsze rodzaje zakładów bukmacherskich to :

– 1×2 – czyli zakład trzydrogowy : 1 – oznacza to, że obstawiamy wygraną gospodarzy (np. wynik 1:0), ,,X” oznacza remis (2:2 etc) a 2 oznacza wygraną gości (1:2). Jest to najpopularniejszy zakład jeśli chodzi o piłkę nożną, dlatego też nie oczekuj, że zbijesz na nim kokosy.

– O/U – over/under – (powyżej/poniżej) – zakład ten polega na tym, że typujemy ilość bramek powyżej, bądź poniżej ustalonego przez bukmachera progu.

Podsumowując – pamiętaj o tym, że zakłady bukmacherskie to tylko zabawa

Zakłady bukmacherskie dla nas w pewnym momencie mogą być zbyt ekscytujące, lub po prostu zacząć znaczyć zbyt wiele, co może stać się naprawdę dla nas niebezpieczne. Uzależnienie od zakładów bukmacherskich to poważna sprawa, która może nam zrujnować życie. Dlatego też zawsze warto mieć gdzieś z tyłu głowy to, że to tylko zabawa, a nie poważne zajęcie, bądź też nas ,,sposób na życie”.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułZakłady bukmacherskie w Polsce – krótki poradnik dla początkujących graczy
Następny artykułPorady i ciekawostki o zakładach bukmacherskich
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.