Nikt nie jest w stanie zaprzeczyć, że poker jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. Co ciekawe, mówimy to teraz, a tymczasem już w roku 1970 pojawiły się pierwsze mistrzostwa świata w pokera. Jak więc to wyglądało w tamtych czasach? Ile mogli wygrać najlepsi? Tego dowiecie się już za chwilę!

Mistrzostwa świata w pokera – dlaczego stały się one tak popularne?

WSOP – czyli zabawa w akronimy

to skrót od World Series Of Poker (Światowe mistrzostwa w pokerze – ang. Tłum) są to pierwsze, nieoficjalne mistrzostwa świata w pokerze, które rozgrywają się prawie przez miesiąc każdego roku w miejscowości Las Vegas. Każdego roku przyciągają one coraz więcej profesjonalnych pokerzystów oraz sporo amatorów z zasobnym portfelem, którzy chcą choć na rok sięgnąć po pieniądze i sławę.

Od kiedy rozgrywają się mistrzostwa świata w pokerze?

WSOP rozpoczęły się w 1970 roku, kiedy właściciel przybytku ,,Horseshoe” w Las Vegas, Benny Binion, postanowił zaprosić do siebie najlepszych graczy pokerowych na świecie. Swoją akcją chciał wyłonić najlepszego na świecie pokerzystę, więc to wydarzenie nazwał World Series of Poker.

I tak już się potoczyło dalej samo

 Co ciekawe dwa lata temu na tytuł najlepszego gracza na świecie zasłużył niejaki Johnny Moss. W pierwszych zawodach WSOP brało udział 7 graczy, w rok później już 13. Począwszy od roku 2002, WSOP przeżywało swoją drugą młodość – tym razem jednak istniała możliwość również gry przez internet. Obecnie pula głównego turnieju sięga ponad 100 milionów dolarów.Jednakże tu jest pewien haczyk – ponieważ każdy chętny do gry musi uiścić wpisowe w wysokości 10,000 dolarów. Co ciekawe, pula nagród zeszłorocznych mistrzostw osiągnęła ponad 80 milionów dolarów, czyniąc z tego turnieju zawody niemalże z najwyższą główną wygraną. Żadne inne wydarzenie nie łączy takiej ilości uczestników z taką pulą nagród. Mało tego, to jedyny turniej, w którym może wziąć udział każdy (jedyne wymaganie jakie stawiają organizatorzy to minimum 21 lat oraz 10,000 dolarów wpisowego). A czy przyczyniło się to do wzrostu popularności pokera w polsce? Otóż być może, ale o tym później.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Czy Polacy organizują podobne turnieje u siebie?

Oczywiście że nie. Zapytacie dlaczego? Otóż dzieje się to z kilku powodów, mianowicie pierwszym powodem jest oczywiście to, że poker w Polsce nie jest aż tak popularny, drugim powodem jest na pewno nowelizacja ustawy o grach losowych, która sprawiła iż dostępne dla polskich pokerzystów jest tylko Total Casino – które jest kontrolowane przez państwo – a na dodatek jeszcze w nim możemy jedynie grać przeciwko symulowanym przeciwnikom.

A czy w Polsce istnieje jakaś inna opcja gry w legalny poker online w 2020 roku? Otóż tak, ale jeszcze kilka słów o turniejach. Trzecim powodem jest to, że jakby nie patrzeć – organizowanie turniejów pokerowych jest uznawane przez nasze państwo za nielegalne. W końcu tego można było się spodziewać, skoro ostatnio politycy chcieli przepchnąć prawo, gdzie każdy tłum powyżej 50 osób powinien się rejestrować i organizować swoją trasę przemarszu, kiedy mówimy tu o zwykłych, nie znających nawet siebie obywatelach… Wróćmy jednak do pokera.

Jest nadzieja

 Ostatnio jednak sytuacja powoli się zmienia, ponieważ dzięki usłudze Betgames STS możemy teraz obstawiać zakłady na pokera, które są podobne do samej gry, ale technicznie nią nie są. Polega to mniej więcej na tym, że zamiast samemu grać w pokera, my tylko obstawiamy karty które według nas wygrają dane rozdanie, przez co ta rozgrywka jest w pełni legalna.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułGra w Betgames STS przez aplikację mobilną
Następny artykułJak obstawiać hokeja na lodzie?
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.