Firmy bukmacherskie w Polsce na początku 3 RP były wszystkie uznawane za szarą strefę, jednakże dopiero niedawno fiskus zaczął się nimi interesować, przez co w 2017 roku mogliśmy zaobserwować nowelizację ustawy hazardowej, przez co wielu bukmacherów musiało zacząć się starać o odpowiednią licencję na obrót zakładami bukmacherskimi. Co to oznacza dla nas, graczy z Polski?

Legalni bukmacherzy – poradnik

Po czym poznamy, że bukmacher jest legalny?

Na pewno po tym, że jest to firma która uzyskała odpowiednie pozwolenie od Polskiego Ministerstwa Finansów, a tak swoją drogą, to taka firma musi również być zarejestrowana w Polsce. Na ten moment w naszym kraju mamy szesnastu legalnych bukmacherów. Zakłady to w końcu niezły biznes, przez coraz to nowsze firmy starają się uzyskać pozwolenie MF – wystarczy powiedzieć, że dwójka nowych bukmacherów otrzymała pozwolenie na obrót zakładami bukmacherskimi w tym roku (BestBet24 oraz Polski Bukmacher Sp. z o.o). Lista legalnych bukmacherów z roku na rok i tak się powiększa, wystarczy powiedzieć że na rozpatrzenie swoich licencji oczekują takie firmy jak Superbet czy Okbet.

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Bonus bukmacherski – jak dostać więcej?

Promocje bukmacherskie to świetna opcja na zdobycie dodatkowych środków z tytułu obstawiania zakładów sportowych. Bukmacher którego wybierzemy prawdopodobnie będzie miał dla nas ciekawy bonus bukmacherski, lecz warto mieć również wybranych kilku dodatkowych bukmacherów, z racji tego iż jeśli zarejestrujemy konta również u nich, to będziemy w stanie otrzymać kilka razy więcej dodatkowych promocji, nie mówiąc już o tym, że poszerzy nam to również możliwości typowania, z racji tego że niekoniecznie nasz pierwszy wybór będzie miał te wszystkie dyscypliny sportowe, bądź i nawet zakłady specjalne które byśmy chcieli obstawiać.

Surebety u legalnych bukmacherów

Pewne typy bukmacherskie możemy znaleźć na oficjalnych stronach bukmacherskich, ale naturalnie legalni bukmacherzy nie są aż tak głupi, oraz nie dają na swoich serwisach internetowych gotowych typów z poszczególnych lig czy dyscyplin, mimo to czasami można w ich ofercie trafić na tak zwane ,,surebety” (w wol. Tłumacz. – pewne typy [ang.]), dzięki którym już przed rozpoczęciem meczu wiemy, że nasz typ prawdopodobnie będzie udany. Wszystko w tym systemie opiera się bowiem na różnicach kursowych pomiędzy zakładami, najczęściej dwudrogowymi. O tym, ile wygramy, zadecyduje w ostateczności stawka, na którą się zdecydujemy. Działa to na bardzo prostych zasadach, ponieważ im więcej postawimy, tym więcej zarobimy. W tym momencie nie ryzykujemy utraty swoich pieniędzy, jednakże takie zakłady nie będą w ofertach bukmacherów pojawiać się cały czas, dlatego też powinniśmy zawsze mieć oczy otwarte, odwiedzając bukmacherskie strony internetowe.

STS – przykład legalnego bukmachera

STS według większości opinii graczy zakładów bukmacherskich jest uważana za prawdopodobnie najlepszą jeśli chodzi o rynek w Polsce. Jeśli chodzi o ofertę na zakłady sportowe oraz specjalne, (wybory prezydenckie, Oscary, Eurowizja etc). Jeśli chodzi o sport, to Star-Typ-Sport proponuje zakłady na piłkę nożną, tenisa, hokej czy siatkówkę.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJakie są najlepsze sposoby na ogranie bukmachera?
Następny artykułBetgames w STS. Co to jest? Czy legalne w Polsce?
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.