Hokej na lodzie jest sportem, który ogląda sporo Polaków, ale co ciekawe również i Czechów. Większość drużyn hokejowych znajduje się w rejonie śląska, a jak wiadomo, Śląsk graniczy z Czechami, więc nic dziwnego że tam również jest popularny. Jak więc obstawia się hokeja na lodzie?

Jak obstawiać hokeja na lodzie?

Zanim zaczniesz obstawiać – sprawdź czy hokej ci się spodoba

Niektórzy typerzy mają lepsze predyspozycje do obstawiania tego sportu, ale my w tym artykule skupimy się głównie na tym, co powinieneś wiedzieć o typowaniu hokeja, z racji tego, że dzięki temu łatwo się określisz, czy masz ochotę do typowania zakładów bukmacherskich na hokej, czy też nie. Ale zanim zaczniemy rozmawiać o obstawianiu hokeja, powiedzmy sobie, o tym czy hokej na lodzie jest prostym sportem do obstawiania?

sts bonus betgames bez depozytu
Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Hokej – skrócony opis

Hokej na lodzie to sport, w której dwie drużyny za pomocą zakrzywionych, drewnianych kijków starają się strzelić w bramkę przeciwnika za pomocą czarnego, często gumowanego walca. I nie mówimy tu o walcu drogowym, nie puszczajcie aż tak wodze fantazji, mówimy tutaj o małym, płaskim krążku, który po uderzeniu lata z dużymi prędkościami, przez co może zrobić sporą krzywdę zawodnikom. I tutaj dochodzimy do kolejnego (przez niektórych uznanych za dość ciekawego) aspektu.

Mianowicie chodzi tutaj o to, jak bardzo niebezpieczny jest ten sport. Hokej na lodzie, to obok rugby jedna z najniebezpieczniejszych dyscyplin jakie można obstawiać. Dlaczego? Lista jest naprawdę długa, dlatego wymienimy tylko najznaczniejsze powody. Po pierwsze ,,mordobicie” (przepraszamy za to bezpruderyjne określenie, ale inaczej się nie da). Zawodnicy regularnie okładają się kijami, biją się, bądź rzucają obscenicznymi wyrazami.

Zacznijmy od łyżew

Łyżwy w tym sporcie to  konieczność, a co za tym idzie, są naturalnie ostre, przez co mogą one kaleczyć bądź przecinać palce, oraz inne części ciała. Dlatego zawodnicy tego sportu muszą zawsze, zanim przystąpią do gry założyć ochraniacze na całe ciało. Kolejną kwestią tutaj są kije oraz krążek. To, że zawodnicy okładają się nimi na potęgę, po tylu latach już nikogo chyba raczej nie dziwi, ale niewiele osób wie jednak, jak niebezpieczny może być krążek. Dochodziło do sytuacji, gdzie po odpowiednio mocnym strzale, krążek podbijał oczy, wybijał zęby, bądź nawet powodował wstrząsy mózgu.

Nowa oferta darmowych bonusów na obstawianie zakładów z hokeja dostępna na stronie www.sts.pl

Dlatego też, bramkarze ( z racji tego że oni najczęściej obrywają krążkiem) noszą na sobie dosłownie dwukrotnie więcej ochraniaczy, niż regularni gracze. Wyglądem przypominają oni trochę średniowiecznych rycerzy (o ile średniowieczni rycerze jeździliby na łyżwach). A zatem, czy hokej jest prostym sportem do obstawiania? Naszym zdaniem wszystko zależy od gracza zakładów bukmacherskich, nie od sportu, dlatego udzielenie tutaj jednoznacznej odpowiedzi jest niemożliwe.

Czy warto jest obstawiać zakłady bukmacherskie na hokej?

Tak naprawdę, wiele zależy od was. Nikogo nie powinno się przymuszać do tego, co chce robić, a co też nie chce, jednakże zakłady na hokej są bardzo opłacalne, z racji tego że nie są typowo ,,główną kategorią” zakładów, a co za tym idzie, jest większa szansa na to, że wygramy większą sumę po trafnym typie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułMistrzostwa świata w pokera – dlaczego stały się one tak popularne?
Następny artykułO czym każdy powinien wiedzieć, grając w pokera?
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.