Zakłady bukmacherskie to dobry sposób na wykorzystanie czasu wolnego. Co, jeśli element rozrywki staje się przymusem, który jest spowodowany częstą chęcią odegrania się? Co należy wtedy zrobić?

hazard online niebezpieczny
Czy zakłady bukmacherskie mogą prowadzić do uzależnienia?

Jak rozpoznać uzależnienie hazardem?

Zazwyczaj zaczyna się niewinnie. Znajomy pokazuje nam, w jaki sposób zawrzeć zakład, aby był on ważny. Jest to wiedza, którą może posiąść każdy w bardzo szybkim tempie, więc jesteśmy mocno podekscytowani możliwością szybkiego zarobku na meczach naszych ulubionych drużyn. Na samym początku możemy być znacznie na plusie. Obstawiamy mecze po niskich stawkach, a szansa straty naszego budżetu jest bardzo mała. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia. P

o pewnym czasie nie interesują nas niskie wygrane, tylko konkretne profity, za które będziemy mogli kupić sobie nowy telewizor, mieszkanie lub wyjechać na wakacje. Właśnie w tym momencie przychodzi pierwsze rozczarowanie. Zakłady bukmacherskie mają charakter losowy i nawet jeśli gra pierwsza drużyna z ostatnią, to zawsze jest szansa, że ostatnia drużyna wygra mecz, a my przegramy swoje pieniądze.

bonus za darmo w sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Tak naprawdę dopiero wtedy zaczynają się kłopoty. Jesteśmy źli na zaistniałą sytuacją i kieruje nami żądza odegrania się. Obstawiamy większe kwoty i niestety je również po jakimś czasie przegrywamy. Nasza forma z samego początku prysła i zostaliśmy na lodzie z bardzo dużymi długami. Jaki jest kolejny krok po stracie naszych pieniędzy?

Zazwyczaj pożyczamy je od znajomych lub posiłkujemy się chwilówkami, które kuszą nas promocjami, w których za pierwszy kredyt nie zapłacimy nawet złotówki. Jest to moment, w którym należy sobie zdać sprawę, że uzależnienie zaszło za daleko i należy coś z tym zrobić, aby nasz spirala długów nie powiększała się.

Zakłady bukmacherskie mogą być groźne

Powyższy przykład był z pewnością historią wielu ludzi, którzy są uzależnienie od zakładów bukmacherskich. Od samego startu do totalnego zadłużenia może minąć bardzo krótki okres czasu, a warto pamiętać, że problemy finansowe to dopiero początek naszych problemów. Istnieją przypadki, w których osoby uzależnione sprzedawały swój majątek, aby zagrać u bukmachera. Co za tym idzie, odwracali się od nich znajomi i rodzina, gdyż uważali, że nie ma z takim człowiekiem przyszłości. Nic w tym dziwnego, gdyż osoby uzależnione od zakładów bukmacherskich są skupione tylko i wyłącznie na tym, aby analizować kolejne spotkania swoich drużyn. Kompletnie nie interesuje ich życia poza grą.

Jak się chronić przed uzależnieniami? Najprostszym sposobem jest ustawienie blokady, która nie pozwoli grać u bukmachera, jeżeli suma wydatków w danym miesiącu przekroczy określony poziom. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ale również skuteczne. Osoba grająca nie musi się martwić o stratę wielkiej ilości pieniędzy, gdyż w odpowiednim czasie dostanie informację, że przekroczyła już zakładany budżet w danym miesiącu.

Dobrym rozwiązaniem jest również ustalenie sobie momentu wyjścia, czy sytuacji, w której sami przyznajemy się do straty pieniędzy i nie będziemy chcieli się już odegrać. Będzie to oczywiście bardzo bolesne doświadczenie, ale takie podejście uratowało życie wielu ludziom.

Poprzedni artykułIle meczów grać na kuponie?
Następny artykułJak grać u bukmachera żeby wygrać?
Ranking najlepszych bukmacherów online w Polsce. Darmowe bonusy bukmacherskie i promocje bez depozytów. Opinie o najlepszych bukmacherach internetowych w Polsce. Zakłady bukmacherskie legalnie.